Do introligatora po dekoracyjną oprawę książki

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin

 

Niektóre zawody z czasem zamierają, ponieważ zapotrzebowanie na dane usługi słabnie. Można również zaliczyć do nich zawód introligatora, czyli rzemieślnika, który zajmuje się oprawą książek i innych publikacji. Gdy zależy ci na tym, aby zlecić dekoracyjną oprawę, warto skorzystać z ich usług.

 

Chociaż usługi introligatorskie nie są już tak powszechnie spotykane, to jednak nadal można z nich korzystać. Dzisiaj zakłady introligatorskie można spotkać głównie dużych miastach, na przykład takich jak Warszawa, dlatego też poszukiwanie specjalisty może zająć trochę czasu.

 

Jakie usługi świadczy introligator?

Wprawdzie oprawę można zlecić też w firmach zajmujących się świadczeniem usług poligraficznych, ale skupiają się one głównie na montowaniu na druki gotowych okładek, podczas gdy introligator koncentruje się głównie na ręcznym oprawianiu wydawnictw w oprawy dekoracyjne czy też naprawą opraw.

 

Zakłady introligatorskie świadczą różnego rodzaju usługi – ich oferta to przede wszystkim:

 

Oryginalna oprawa książki tylko od introligatora

Specjalista jest w stanie przygotować naprawdę zachwycającą oprawę książki. Rękodzielnicy posiadają w tej dziedzinie niezwykłą kreatywność oraz umiejętności. Klient może nie tylko wybrać materiał na oprawę, ale również jej kolor czy zdobienia. Introligator może przygotować wyjątkowe tłoczenia, reliefy, wysadzić oprawę kamieniami czy wykonać metalowe okucia. Także może pokolorować krawędzie kart czy wykonać złocenia – możliwości są naprawdę nieograniczone, a efekty olśniewające.

 

Dlatego też jeżeli chcesz naprawić oprawę książki czy też chcesz wykonać dekoracyjną oprawę na jakimś ważnym wydawnictwie, na przykład twojej ulubionej książce czy innych drukach, wtedy zakład introligatorski to naprawdę dobry wybór. Dzięki wsparciu takich utalentowanych specjalistów możesz uzyskać zachwycający rezultat.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy