Jak sprawdzić biuro podróży, by wakacje były bezpieczne?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin

 

Co roku w sezonie wakacyjnym słyszy się o bankructwach biur podróży – często kupujący w nich wycieczki podróżnicy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że wybierają dla siebie niezbyt pewną ofertę, narażając się tym samym na spore problemy. Jak wobec tego wybrać dla siebie sprawdzone biuro podróży?

 

Jeżeli nie chcesz, aby twoje wakacje zakończyły się przedwcześnie, w takim przypadku zawsze sprawdzaj biuro podróży, aby bezpiecznie i ze wspaniałymi wspomnieniami wrócić ze swojego urlopu. Pamiętaj o tym, że nawet wakacje ze znanym biurem nie gwarantują twojego bezpieczeństwa, z kolei mniejsze i mało znane biura nie muszą oznaczać, że twoje wakacje będą pod znakiem zapytania.

 

W Polsce działa przeszło 3 tysiące biur podróży – branża turystyczna jest przy tym dość trudnym rynkiem, narażonym na niestabilności, dlatego też zanim wybierzesz się do wymarzonego celu, musisz sprawdzić czy dane biuro podróży jest pewne. Podpowiadamy, jak to zrobić!

 

  1. Ubezpieczenie biura podróży

Wszystkie biura zobowiązane są do tego, aby przedstawiać marszałkowi województwa gwarancje bankowe lub ubezpieczeniowe albo też polisę ubezpieczeniową. To dokumenty, na podstawie których podróżnicy mogą wrócić do kraju bezpiecznie, nawet wtedy, gdy biuro zbankrutuje. Wykaz tych biur znajduje się na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

  1. Zasięg terytorialny biura

Nie każde biuro może świadczyć usługi na całym świecie. Oferta jest dzielona na kilka stref – pierwsza to Polska, druga to kraje europejskie z wyjątkiem naszych sąsiadów, trzecia to pozostałe kraje świata, a czwarta to te kraje, z którymi Polska graniczy, na przykład Czechy i Praga. Sprawdź, czy biuro może oferować wycieczki do tych krajów, które może obsługiwać. Te informacje również można znaleźć na wspomnianych stronach.

 

  1. Opinia

Nie zapominaj też o sprawdzeniu opinii biura podróży – możesz znaleźć informacje na różnych stronach i forach internetowych. Po prostu wpisz nazwę biura w wyszukiwarce. Pomocne informacje możesz znaleźć też w rejestrach Polskiej Izby Turystyki. Warto wybierać biura, które są członkiem tego zrzeszenia lub Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej czy izb lokalnych.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy