Kurs Open Water Diver – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin

 

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem na poważnie? W takim przypadku warto skorzystać z kursów nurkowych przeznaczonych dla początkujących. Jednym z nich jest kurs Open Water Diver. Na czym on polega, gdzie można z niego skorzystać i ile kosztuje?

 

Kursy Open Water Diver to kursy podstawowe. W Polsce najczęściej po zakończeniu takiego kursu otrzymuje się certyfikat wydany przez organizację PADI (Professional Association of Diving Instructors), który respektowany jest na całym świecie. Wtedy w ofertach szkół nurkowych można spotkać się z kursami Open Water Diver PADI.

 

Czego uczy kurs Open Water Diver?

Jak zostało już wspomniane, kurs Open Water Diver to kurs przeznaczony dla osób początkujących, które nie miały wcześniej do czynienia z nurkowaniem. To jeden z najpopularniejszych kursów nurkowych na świecie, który uprawnia do samodzielnego nurkowania na głębokości do 18 metrów.

 

Zajęcia organizowane są jako teoretyczne i praktyczne. W ich trakcie uczestnicy zapoznają się z działaniem sprzętu nurkowego oraz z jego obsługą, a także poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Po zakończeniu części teoretycznej, która zwykle trwa około 10 godzin, uczestnicy biorą udział w nurkowaniu w basenie, a następnie na wodach otwartych.

 

Kto może wziąć udział w kursie?

Aby wziąć udział w takim kursie, potrzeba co najmniej 15 lat, umiejętność pływania w stopniu pozwalającym na przepłynięcie bez płetw 200 metrów lub też 300 metrów w płetwach – styl dowolny lub bezstylowo. Także osoba chcąca wziąć udział w kursie powinna posiadać umiejętność leżenia na wodzie przez okres 10 minut.

 

Gdzie skorzystać z kursu Open Water Diver?

Aktualnie organizowane są one w wielu ośrodkach nurkowych działających w Polsce, dlatego ze znalezieniem odpowiedniej oferty nie powinno być problemu. Kursy organizowane są również w różnych wersjach, na przykład wieczorowo czy też w formie obozów. Ceny zaczynają się od około 1200 złotych, można też wykupić zajęcia indywidualne, które kosztują około 1800 złotych. Za wydanie certyfikatu płaci się około 160 złotych.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy