Moskitiery i żaluzje– czy te z marketu to dobry wybór?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin

 

Bzyczące owady w letniej porze to spory problem – to już nie tylko kwestia komarów, ale również meszek, os, much czy pszczół. Można stosować specjalne środki owadobójcze, ale można również bronić się w bardziej naturalny sposób – przez stosowanie moskitier.

Moskitiery montowane na oknach i drzwiach balkonowych to popularny sposób na zabezpieczenie się przed przedostaniem się owadów do domu. Są one montowane tak, aby pozwalać na jednoczesne otwarcie skrzydła okiennego, problemem są jednak drzwi, niemniej jednak producenci także mają pomysły na to, aby korzystanie z nich nie było trudnością.

 

Gdy chcesz zamontować moskitiery, możesz kupić je w dwóch wariantach – jako gotowe w marketach lub też jako wykonane na wymiar w firmach zajmujących się produkcją takich osłon, zwykle posiadają one na sprzedaż też zwykłe rolety i żaluzje Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie bez problemu można zamówić je dla siebie.

 

Rolety z marketów to zwykle biała, miękka siatka, która montowana jest na rzepach. W celu jej zastosowania, trzeba oblepić ramę okienną od środka specjalną taśmą z rzepami, następnie na nią nakłada się siatkę. Można wobec tego łatwo ją zdemontować, z kolei problemem może być już odklejenie pozostałości taśmy. Natomiast moskitiery na wymiar mają przeważnie sztywną postać siatki naciągniętej na ramę, która osadzana jest na skrzydle okiennym.

 

Gdy chodzi o trwałość, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie siatek sztywniejszych, które są nie tylko bardziej odporne na uszkodzenia, ale również nie odpadają same od okna, jak może mieć to miejsce w przypadku gorszej jakości siatek z marketów.

 

Dużym plusem moskitier od firm oferujących osłony okienne jest również możliwość wykonania ich na wymiar, dlatego też nadają się one świetnie również do okien o nietypowych wymiarach, gdzie marketowe siatki po prostu nie pasują. Także moskitiery na drzwi są wtedy wyposażane w zawiasy, dlatego też nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem drzwi balkonowych lub tarasowych. Jest jednak jeden minus takiego rozwiązania – jego wyższa cena.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy