Odzież dla spawaczy – tu liczy się jakość

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin

 

Praca na stanowisku spawacza niesie ze sobą duże ryzyko, dlatego też konieczne jest wykorzystywanie wtedy odpowiednich środków ochrony osobistej. Bardzo ważna jest przy tym odzież ochronna, która powinna zabezpieczać pracownika przed uszczerbkiem na zdrowiu.

 

Spawacz pracuje ze spawarkami – urządzeniami, które generują iskry, a te z kolei mogą być przyczyną uszkodzeń oczu czy skóry, powodując bolesne oparzenia. Dlatego też odzież ochrona robocza przeznaczona dla pracowników w tym zawodzie powinna dawać im odpowiednie zabezpieczenie przed takimi zagrożeniami.

 

Jaka odzież spawalnicza będzie potrzebna?

W firmach oferujących artykuły BHP można znaleźć wszystko, co potrzebne jest na stanowisku spawacza. To przede wszystkim różnego rodzaju maski ochronne oraz kaski, które chronią głowę i twarz. Również ważna jest ochrona ciała, dlatego też rekomendowane są specjalne spodnie spawalnicze, kombinezony oraz kurtki. Odzież ta jest produkowana ze specjalnych ogniotrwałych materiałów, które spełniają odpowiednie normy. W ten sposób nie stwarzają one zagrożenia dla pracownika pracującego ze spawarką, ponieważ spadające na materiał iskry nie powodują jego przepalenia i tym samym urazów. Warto pamiętać o tym, że używanie zwykłych ubrań mogłoby skończyć się ich spaleniem czy stopieniem! Ubrania te chronią też przed nadmiernym ciepłem.

 

Gdzie kupić odzież dla spawaczy?

Jak zostało wspomniane, ubrania tego rodzaju oraz inne akcesoria ochrony osobistej można zakupić w sklepach z artykułami BHP. Są one oferowane także w sklepach internetowych, dlatego też nie ma konieczności udawania się osobiście do sklepu, aby tam zrobić zakupy. Online można znaleźć odzież pochodzącą od różnych producentów i wybrać taką, która będzie najlepsza pod względem zastosowanych materiałów, funkcjonalności, także rozmiarów. Zamówienie można wykonać tak, jak w zwykłym sklepie internetowym.

 

Zatem niezależnie od tego, czy spawacz to twój zawód czy tylko zajmujesz się spawaniem amatorsko, nie zapomnij o tym, jak ważna jest odpowiednia odzież robocza, która zabezpieczy cię przed urazami.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy